MRK KRKA – RD RIKO RIBNICA 32:21 (17:11)

Liga NLB, 1. krog,
Novo mesto, športna dvorana Marof, petek, 6.9.2024, ob 18:30:, sodnika

MRK Krka: Blaževič 1 (7 obramb), Vujadinović (10 obramb), Avsec 1, Cirar 1, Muhič 4 (1), Rašo 2, Gliha 2, Ščuka 1, Vukić 1, Stanojević 8, Rašo, Zajc 2, Nikolić 7 (3), Lavrič, Kukman 2, Matko;
RD Riko Ribnica: Braunović (9 obramb), Jelenovič, Dobaj, Planinšek 5, Mihelič 1, Klun 1, Gorenc 1, Žagar 1, Javor, Stefanović 4 (1), Begić Zbačnik, Skol, Begić 2, Nosan 2, Đekić, Knavs 4 (2).

Sedemmetrovke: MRK Krka 4 (4), RD Riko Ribnica 4 (3);
Izključitve: MRK Krka 16 minut, RD Riko Ribnica 8 minut;
Rdeči kartoni: Jaka Đekić (RD Riko Ribnica, 9. min.).

Prva tekma sezone se je po vseh pričakovanjih začela zelo izenačeno, saj se nobeni ekipi ni uspelo odlepiti na večjo razliko. V 9. minuti pa je direkten rdeči karton prejel Jaka Đekić. Domačini so to dobro izkoristili in po delnem izidu 3:0, v 14. minuti povedli z najvišjo prednostjo na tekmi 7:4. Takoj je sledila minuta odmora Boruta Mačka. Tudi po tej ni bilo nič bolje, saj so varovanci Mirka Skoka v 20. minuti po golu Jureta Blaževiča povedli z visokih 12:5. Sledila pa je drzna poteza Boruta Mačka, saj je dal na zunanjih položajih priložnost Gorencu in debitantu Klunu ter s tem močno dvignil nivo naše igre v napadu, saj smo rezultat hitro znižali na 12:8. V samem zaključku pa smo zopet močno padli in na odmor odšli z visokim zaostankom 17:11.

Drugi polčas smo odprli katastrofalno. V napadu smo bili še naprej brez idej, za nameček pa je bil na vrhunskem nivoju še domači vratar Jure Blaževič. Tako smo prvi zadetek dosegli šele v 42. minuti, ko je prvi gol v karieri dosegel mladi Kristjan Klun. V končnici tekme je za edino preostalo svetlo točko poskrbel rosno mladi obetavni Ahmed Begić, ki je prišel celo do prvih dveh zadetkov v članski kategoriji. Končni rezultat 32:21.

Nadaljujemo prihodnjo soboto v Ribnici, ko gostimo bivšega državnega prvaka iz Celja !!!

More in -, Članska ekipa (2 of 420 articles)